katavothres

Katavothres – ciekawostka geologiczna

Kilka słów o pewnej osobliwości przyrodniczej, która znajduje się 2,5 km na północ od centrum Argostoli. Katavothres, bo to o nim mowa, to miejsce, w którym woda morska ginie w szczelinie skalnej wpływając pod powierzchnię ziemi. Wielu zastanawiało się co dalej dzieje się z wodą? Gdzie się gromadzi? I co najdziwniejsze, dlaczego płynie wbrew prawom natury “pod górę”?

plan zwiedzania kefalonii

Kefalonia – plan zwiedzania na 4-dni

Kefalonia, czyli jedna z najpiękniejszych greckich wysp na Morzu Jońskim pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma nam całkiem sporo do zaoferowania. Górzysty krajobraz gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki. Piękne plaże zachęcają do błogiego lenistwa nad wodą. Ruiny zamków dla amatorów historii, a jaskinie dla wielbicieli ciekawostek przyrodniczych. Do tego grecka kuchnia, która zadowoli niejedno podniebienie, a w urokliwych małych miejscowościach spokój, zapach oleandrów i dźwięk cykad w tle.

kefalonia informacje praktyczne

Kefalonia – info praktyczne, jak się dostać, gdzie spać, jak się poruszać?

Kefalonia zwana również Cefalonią lub Kefalinią to grecka wyspa, którą oblewają wody Morza Jońskiego. Region Wysp Jońskich jest jednym z 13 greckich obszarów administracyjnych. W jego skład wchodzą jednostki regionalne Itaki, Korfu, Leukady (Lefkady), Zakintosa oraz Kefalonii, która jest jednocześnie największą wyspą archipelagu jońskiego i szóstą pod względem wielkości w całej Grecji.