Korfu – atrakcje i plan zwiedzania na 7 dni

Greckie Korfu jest idealne na kilkudniowy wypoczynek. Piękne widoki, turkusowa krystalicznie czysta woda, malowniczo położone plaże, bujna śródziemnomorska roślinność, grecka kuchnia, winnice, gaje oliwne, z jednej strony góry, z drugiej niziny, senne miasteczka i rozrywkowe miejscówki. Odnajdą się tutaj zarówno ci spragnieni błogiego lenistwa, jak i wielbiciele aktywnej turystyki. Nawet imprezowicze nie powinni narzekać. 

W poniższym tekście znajdziesz mój tygodniowy plan zwiedzania Korfu z krótkimi opisami najważniejszych atrakcji i linkami do ich lokalizacji. Prezentuje również sugerowane trasy przejazdów i orientacyjne koszty wyjazdu.

Plan zwiedzania Korfu – 7 dni

 

Poniżej opisałam tygodniowy plan zwiedzania Korfu, który (jak na mnie) był naprawdę bardzo mało intensywny, czyli dokładnie taki jaki miał być 🙂 Nawet gdybym zaplanowała napięty harmonogram obawiam się, że żar lejący się z nieba skutecznie unicestwiłby mój zapał do większej aktywności.

Codziennie od rana wyruszaliśmy odwiedzić kilka miejsc w północnej i centralnej części wyspy. W środku dnia robiliśmy sobie małą sjestę nad hotelowym basenem albo na pobliskiej plaży, aby późnym popołudniem ruszyć gdzieś na zachód słońca.

Głównymi atrakcjami tego wyjazdu były:

  • zapach rozgrzanej śródziemnomorskiej roślinności,
  • malownicze wzgórza,
  • strome klify,
  • krystalicznie czysta turkusowa woda,
  • kwitnące oleandry,
  • strzeliste cyprysy,
  • gaje oliwne,
  • dźwięk cykad oraz dzwoneczków owiec i kóz 😉

Zanim przedstawię mój szczegółowy plan zwiedzania Korfu dodam, że naszą bazą wypadową była spokojna i malownicza Paleokastritsa. Spaliśmy w obiekcie Arianna, którego największym atutem była świetna lokalizacja. Blisko stąd do plaż, monastyru na wzgórzu i pieszych szlaków. A z naszego balkonu roztaczał się piękny widok na zielone wzgórza i świetny basen. 

Dzień 1
Malownicza Paleokastritsa

01 – 02/06/2018 – Sb

Wystartowaliśmy z Poznania o 20:55, aby po 2 godzinach i 20 minutach lotu stanąć na płycie portu lotniczego w Korfu. Przesuwamy nasze zegarki godzinę do przodu, więc mamy godzinę 00:15 czasu lokalnego. Na parkingu załatwiamy formalności związane z wypożyczeniem auta z pracownikiem Imperial Car Rental i o godzinie 00:40 ruszamy w stronę Paleokastritsy. Po 30 minutach drogi jesteśmy na miejscu. Z obiektu Arianna otrzymaliśmy instrukcję zameldowania o tak później porze, więc bez problemu znajdujemy pokój i idziemy spać, aby od rana zacząć realizować nasz plan zwiedzania Korfu.

Zaczynamy od urokliwej Paleokastritsy. Pierwsze kroki kierujemy do małego prawosławnego monastyru Panagia Theotokou na szczycie wzgórza. Za wstęp płacimy co łaska, a obiekt jest otwarty od 07:00 do 20:00, z godzinną przerwą między 13:00 a 14:00. Wchodząc trzeba mieć zakryte kolana, ale przy wejściu wydawane są spódnice, więc nie trzeba pamiętać o specjalnym stroju. Jeśli nie chcemy podchodzić pod górę na pieszo, możemy wjechać samochodem. Parking znajduje się przy klasztorze. Dookoła pełno kwitnących kwiatów i kręcących się pod nogami kotów. Warto pospacerować po wzgórzu, bo roztaczają się z niego przepiękne widoki na wybrzeże. Możemy też posiedzieć na tarasie kawiarni znajdującej się obok monastyru sącząc mrożoną kawę, polecam!

Po zejściu ze wzgórza czekają na nas orzeźwiające plaże Agios Spiridon Beach, Agios Petros Beach, albo Ampelaki Beach.

My spacerowaliśmy między plażami, chwilę popływaliśmy, zjedliśmy obiad w Nikos Restaurant, a popołudnie upłynęło nam na czytaniu książek pod parasolami przy hotelowym basenem. Wieczorem wybraliśmy się na spacer do zatoki Paleokastritsy .



Dodatkowe atrakcje w okolicy Paleokastritsy, z których ostatecznie nie skorzystaliśmy:

Obok plaży Agios Petros Beach znajduje się małe Akwarium (10:00-17:00, wstęp 6 EUR).

Ciekawą miejscówką jest położony w niewielkiej zatoczce wśród skał lokal – La Grotta Lounge and Pub. Możemy wskoczyć tu na drinka i przy okazji wykąpać się w turkusowej wodzie.

Mamy również opcję rejsu łódką po grotach, których w skalistym wybrzeżu Paleokastristy znajduje się całkiem sporo. Rejs można zarezerwować, np. przy plaży Agios Spiridon Beach albo zapytać w hotelu o polecaną ofertę.

W niedalekiej odległości od Paleokastritsy znajdują się bardzo malowniczo wyglądające plaże, np. Rovinia Beach czy Limni Beach Glyko (ma bardzo wysoką ocenę na Google i bardzo dobre opinie, polecana dla amatorów snorkelingu, z uwagi na bogactwo morskich żyjątek). 

Powyżej hotelu Arianna zaczynają się piesze szlaki, którymi możemy dojść, np. do miejscowości Lakones, przez którą będziemy przejeżdżać w drodze do twierdzy Angelkastro. Z Lakones roztaczają się piękne widoki na Paleokastritsę i wybrzeże, które możemy podziwiać z tarasów kilku restauracji i punktów widokowych, np.tutaj

Przykłady innych pieszych szlaków dostępnych na całym Korfu znajdziemy na komoot.com albo wikiloc.com.

Paleokastritsa. Hotel Arianna – monastyr na wzgórzu – punkt widokowy na wzgórzu – plaża Agios Petros – plaża Agios Spiridon – plaża Ampelaki – główna zatoka – restauracja O meraklis – restauracja Petrino Garden – restauracja w małej zatoce wśród skał z możliwością kąpieli La Grotta Lounge and Pub

Paleokastritsa. Widok na zatokę w drodze na wzgórze z małym klasztorem. W dole widoczna plaża Agios Spiridon.
plan zwiedzania Korfu
Paleokastritsa. Widok ze wzgórza z monastyrem na wybrzeże.

A może spacer wśród pachnących oleandrów? Taka ścieżka czeka na wzgórzu. 

plan zwiedzania Korfu
Taką gustowną spódniczkę dostaną panie żeby przysłonić kolana przed wejście do monastyru.
plan zwiedzania Korfu

Dzień 2
Miejscowość Sidari i Canal d’Amor, przylądek Drastis, plaża Logas

03/06/2018 – Nd

Dzień zaczynamy od jazdy w kierunku miejscowości Sidari, gdzie pomiędzy klifami znajduje się Canal d’Amour, czyli naturalny tunel w zatoce, który według legendy gwarantuje miłość każdej pannie, która go przepłynie. Ale szczerze wątpie żeby były na to jakieś twarde dowody 😉 Jest to jedna z sztandarowych atrakcji Korfu, więc warto zobaczyć. Niemniej jednak samo Sidari nam wydało się bardzo turystyczne i tłoczne. Trochę jak polskie Mielno w sezonie. Przy głównej drodze mnóstwo stoisk z pamiątkami i knajpa na knajpie. Sam kanał, jeśli wyciąć sporą ilość turystów i leżaków, prezentował się efektownie. Po drodze do Sidari możemy zrobić sobie przystanek w opuszczonej willi przy drodze, z której rozpościerają się widoki na całą okolicę. To też gratka dla wszystkich lubiących buszować po opuszczonych budynkach, w których nigdy nie wiadomo co na nas czeka 😉

Przylądek Drastis jest najdalej na północ wysuniętym punktem na wyspie. Aby się tam dostać od kanału miłości w Sidari należy kierować się na zachód. Dotrzemy do miejsca gdzie asfalt zamienia się w drogę szutrową. Tam najlepiej zostawić samochód i dalej pójść pieszo. Można też dojechać samochodem kawałek piaszczystą drogą do tego miejsca, bo to punkt widokowy i miejsce dla kilku aut. Na sam koniec przylądka nie ma wejścia, nam przynajmniej nie udało się go znaleźć. Jeśli pójdziemy dalej piaszczystą drogą, to na samym końcu docieramy do maleńkiej plaży. Pomimo niewielkiej ilości miejsca znajduje się tam budka-sklepik i kilka leżaków z parasolami do wynajęcia. Z tego miejsca można też popłynąć niewielką łódką na zwiedzanie okolicy. Moim zdaniem nie ma sensu iść na sam koniec do mikro plaży, bo widok na przylądek jest tutaj największą atrakcją.

Kolejnym punktem na dzisiejszej trasie jest Logas Beach, czyli wąska plaża otoczona majestatycznymi klifami, z których można podziwiać podobno najpiękniejszy zachód słońca na Korfu. Niestety nie mogę potwierdzić, bo byliśmy tutaj około 13. Aby dostać się na plażę trzeba zejść w dół po dość stromych schodach, a następnie przejść przez wodę, która może sięgać do kolan. Podczas naszej wizyty był dosyć silny wiatr i spore fale, więc odpuściliśmy schodzenie do plaży. Widok z góry nam wystarczył. Logas Beach jest bardzo wąska, co sprawia, że może być podmywana przez większe fale. Jeśli nie planujemy plażowania, albo zwyczajnie nie chcemy się męczyć schodami kiedy żar leje się z nieba, równie dobrze możemy podziwiać widoki z góry. Szczególnie, że na klifie mieści się restauracja 7th Heaven Cafe. Polecam tę miejscówkę, bo nawet jeśli nie mamy ochoty na konsumpcję, to koniecznie trzeba tutaj wejść i stanąć, na bardzo małym, ale efektownym, szklanym punkcie widokowym. Przejrzysta podłoga zawsze robi wrażenie 🙂 Na miejscu przy restauracji znajduje się duży darmowy parking.

Wracamy do Paleokastritsy i naszego basenu na sjestę, a wieczorem przejeżdżamy do ruin bizantyjskiej twierdzy Angelokastro (Zamek Aniołów). Pokonujemy trochę schodów i oto ukazują się nami piękne widoki na wybrzeże i całą okolicę. Miejsce jest bardzo dobrym punktem do podziwiania zachodów słońca. Wstęp od 10:00 do 17:00 jest płatny 3 EUR, ale my będąc tutaj przed zachodem słońca nie płaciliśmy nic i nic też nie utrudniało nam wejścia. Parking przed twierdzą jest dosyć mały, więc w ciągu dnia znalezienie miejsca może być problemem.

Trasa pomiędzy punktami dnia. Paleokastritsa – opuszczona willa – Sidari – Canal d’Amore – przylądek Drastis – plaża Logas i restauracja 7th Heaven – twierdza Angelokastro – punkt widokowy w Lakones

Opuszczona willa przy drodze i widok rozpościerający się za nią.

plan zwiedzania Korfu
Widok na przylądek Drastis
plan zwiedzania Korfu
Canal d'Amor w miejscowości Sidari
plan zwiedzania Korfu
Canal d'Amor w miejscowości Sidari

Plaża Logas

korfu 7th heaven
Szklany taras widokowy w restauracji 7th Heaven. Przed nami rozpościera się piękny widok na morze, a po stopami stromy klif i plaża Logas.
gdzie spać na korfu
Widok o zachodzie słońca z twierdzy Angelokastro
plan zwiedzania Korfu
Zachód słońca na Angelkastro

Dzień 3
Plaża Porto Timoni

04/06/2018 – Pn

Kolejny dzień na Korfu zaczniemy od pocztówkowych widoków na mały półwysep z plażą Porto Timoni. Dojście tutaj nie jest najłatwiejsze, ale widoki, które będą nam towarzyszyły podczas wędrówki wynagrodzą wszelki trud.

Dojeżdżamy do miejscowości Afionas w okolice Dionysos Restaurant. Uważnie wypatrujmy wolnego miejsca parkingowego, bo w wąskich uliczkach miasteczka może być z nim problem – my staliśmy gdzieś tu). Dobrze przyjechać wcześnie rano, raz – żeby uniknąć problemu z parkingiem, a dwa – żeby nie iść na plażę w pełnym słońcu. Zostawiamy auto i szukamy wejścia na szlak. Jeśli dojdziemy do Restauracji Dionysos, to niepozorne wejście na trasę jest obok, po lewej stronie. Kamienista ścieżka prowadzi w dół, w pełnym słońcu wśród krzewiastych zarośli. 

Po drodze dochodzimy do rewelacyjnego punktu widokowego, który jest małą skalną półką. Po zejściu na dół mamy do dyspozycji dwie niewielkie, kamieniste plaże. Po orzeźwiającym odpoczynku nad wodą wracamy tą samą drogą, którą przyszliśmy. Możemy też przejść dalej na mały półwysep, gdzie znajdziemy kapliczkę i kolejne zejścia do wody. 

Po trekkingu polecam Restaurację Dionysos (teraz w Google widnieje jako Zeus Throne) albo Porto Timoni Restaurant. Obie miejscówki mają piękne tarasy – w sam raz na posiłek albo szklankę orzeźwiającego napoju.

Uwaga! Jeśli podczas Twojego wyjazdu będzie bardzo gorąco, to koniecznie wyjedź wcześnie rano żeby nie wracać z plaży w południe. Trasa nie jest specjalnie wymagająca, ale nie ma tam cienia i idziemy wśród krzaków przy zerowej ilości podmuchów wiatru. Wracając z plaży około 13 prawie umarliśmy w tych krzakach 😉

Na plaży Porto Timoni nie ma żadnej plażowej infrastruktury, więc zaopatrz się w wodę i przekąski. Jeśli chcesz uniknąć słońca, to dobrze wziąć mały parasol.

Wracając do Paleokastritsy możemy zahaczyć o plażę Agios Georgios. A jeśli nie udało nam się wcześniej zobaczyć twierdzy Angelkastro oraz punktu widokowego w miejscowość Lakones, czyli Bella Vista, to teraz możemy zrobić to w drodze powrotnej do Paleokastritsy.

Trasa pomiędzy punktami dnia. Paleokastritsa – Afionas – plaża Porto Timoni – plaża Agios Georgios – Angelkastro – punkt widokowy w Lakones

plan zwiedzania Korfu
Punkt widokowy na szlaku do plaży Porto Timoni
plan zwiedzania Korfu
Widok na plażę Agios Georgios ze ścieżki do Porto Timoni. Z takim widokiem możemy delektować się kieliszkiem zimnego wina w jednej z restauracji - Dionysos (teraz w Google widnieje jako Zeus Throne) albo Porto Timoni Restaurant.

Dzień 4
Szczyt Pantokrator, opuszczona wioska Perithia, jaskinia i plaża Bataria w Kassiopi

05/06/2018 – Wt

Pantokrator to najwyższy szczyt na wyspie, którzy mierzy 906 m n.p.m. Rozpościera się stąd piękny widok na okolicę i sąsiednią Albanię. Do celu prowadzi asfaltowa droga, momentami mocno stroma,  ale dobrej jakości, więc dojazd nie powinien stanowić problemu. Na szczycie wzniesiono mały klasztor Chrystusa Pantokratora. Mamy tu też  kawiarnię, więc poranną kawę można wypić podziwiając niesamowitą panoramę. Uwaga! Pomiędzy masztami antenowymi można znaleźć gigantyczne pająki, więc arachnofobicy miejcie się na baczności! 😐

Kolejnym punktem dnia jest opuszczona wioska – Perithia. Do lat 50 miejsce zamieszkiwało około 900 osób. Teraz ruiny udostępniono dla zwiedzających. Jest tu kilka tawern otwartych w sezonie. Można tutaj dojechać szutrową drogą odbijając na prawo, podczas zjazdu z Pantokratora. Na tasie nie spotkaliśmy żadnego auta. 

Po spacerze wśród opuszczanych zabudowań Perithii czas na jaskinię – Megali (Ano) Grava. Droga dojazdowa jest częściowo betonowa, częściowo szutrowa i wąska. Do groty schodzi się dosyć stromo w dół. Mnie pająki w wiosce Perithia, i te wcześniejsze na Pantokratorze, tak zblokowały, że perspektywa wchodzenia w chaszcze nie była niczym przyjemnym. Tutaj też byliśmy zupełnie sami, więc raczej mało prawdopodobne, że inni turyści zdążyli przepłoszyć pająki z krzaków 😀  Ostatecznie do wnętrza jaskini nie zeszliśmy – popatrzyliśmy tylko w dziurę. Tak wiem, jestem słaba…w konfrontacji z dużym pająkiem zawsze! 😉

Od jaskini kierujemy się do miasteczka Kassiopi, w którym znajdziemy bardzo przyjemne plaże na wapiennych skałach, m. in. Bataria Beach i Kanoni Beach, a za wodą majaczy nam albańskie wybrzeże. Zostawiliśmy auto przy wjeździe do miasteczka (na rozdrożu niedaleko tej knajpy) i dalej szliśmy pieszo około 1 km (15 min) do plaży Bataria (zaraz obok jest kolejna plaża – Kanoni).

Trasa pomiędzy punktami dnia. Paleokastritsa – szczyt Pantokrator – opuszczona wioska Perithia – jaskinia Megali (Ano) – Kassiopi i plaża Bataria

plan zwiedzania Korfu pantokrator
Maszty antenowe na szczycie Pantokrator
plan zwiedzania Korfu pantokrator
plan zwiedzania Korfu pantokrator
korfu perithia
Fragment pozostałości zabudowań wioski Perithia
plan zwiedzania Korfu
Wejście do jaskini Megali (Ano)
plan zwiedzania Korfu
plan zwiedzania Korfu
Skalne półki plaży Bataria w Kassiopi

Dzień 5
Pałac Achillion i punkt widokowy Kaiser’s Throne

06/06/2018 – Śr

Pałac Achillion jest jednym z najważniejszych zabytków Korfu. To piękna rezydencja z ogrodem, w której możemy zapoznać się z historią cesarzowej Sisi. Przyjemnością jest spacer po ogrodach w stylu francuskim i zwiedzanie wnętrza zabytkowego budynku. Po plażach, klifach i wzgórzach piękna rezydencja jest miłym urozmaiceniem. Bilet wstępu to koszt 8 EUR, godziny otwarcia 8:00-20:00. Bywa tutaj naprawdę tłoczno, więc możemy mieć problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Sami trochę krążyliśmy, ale ostatecznie udało nam się wcisnąć gdzieś nasze autko.

W miejscowości Pelekas, położonej na zachodzie Korfu, mniej więcej w połowie długości wyspy, znajduje się skała o charakterystycznym kształcie krzesła – Kaiser’s Throne. Widać stąd jak na dłoni zarówno północną, jak i południową część wyspy Korfu. Tak na marginesie, to nie wiem czy to bardziej krzesło, czy raczej sedes…? Tak czy inaczej dla wielbicieli punktów widokowych jak znalazł 😀

Niedaleko Tronu Cesarza znajduje się jedna z najbardziej znanych na Korfu plaż, czyli Mirtiotissa. Malowniczo położona w zatoce, piaszczysta i z dość stromym zejściem. Na miejscu można wypożyczyć leżaki, a w małym sklepiku kupić przekąski i napoje. Ostatecznie nie byliśmy tam, ale zdjęcia i opinie zdecydowanie zachęcają do wizyty . Uwaga! Na plaży można spotkać naturystów, ale tekstylni również są mile widziani.

Jeśli wolisz łatwo dostępną, długą, piaszczystą i bardziej komercyjną plażę, to warto zastanowić się nad pobliską Glyfada Beach. Nie jest może położona tak malowniczo jak mała Mirtiotissa, ale otoczona zielonymi wzgórzami wygląda całkiem zachęcająco.

Trasa pomiędzy punktami dnia. Paleokastritsa – Achillion – Kaiser’s Throne – plaża Martiotissa – plaża Glyfada

plan zwiedzania Korfu
Pałac Achillion
plan zwiedzania Korfu
Park wokół rezydencji Achillion
plan zwiedzania Korfu
Okolica Kaiser's Throne
korfu kaisers throne
Punkt widokowy Kaiser's Throne

Dzień 6
Miasto Korfu

07/06/2018 – Cz

Stolicą wyspy Korfu jest miasto o tej samej nazwie, jednocześnie zaliczane do jednych z najbardziej eleganckich i najładniejszych miast w Grecji. Warto odwiedzić szczególnie stare miasto (wpisane na listę UNESCO) znajdujące się pomiędzy dwiema weneckimi twierdzami – nową (Neo Frourio) oraz starą (Paleo Frourio). Podróżując autem możemy zostawić je na parkingu przy placu Spianada – płacimy tu 3 EUR za cały dzień postoju. Oczywiście istnieje również opcja szukania miejsca parkingowego przy ulicy, ale czasami może być z tym mega ciężko. Poniżej spacerowy plan zwiedzania Korfu, który rozpoczynamy od Paleo Frurio.

Masywne mury Starej Twierdzy (Paleo Frourio) wznoszą się na cyplu wysuniętym w stronę morza. Kompleks bastionów i obwarowań udostępniono zwiedzającym (wstęp płatny 6 EUR, otwarte codziennie 8:00-20:00).  Z twierdzy  rozpościera się widok na całą okolicę, a najwyższym obiektem jest latarnia morska. Najnowszym budynkiem wzniesionym na terenie kompleksu jest kościół św. Jerzego stylizowany na dorycką świątynię.

Przed Starą Twierdzą mamy najbardziej reprezentacyjne miejsce stolicy, czyli wspomniany już wcześniej plac Spianada – zielony i otoczony piękną architekturą najważniejszych na wyspie instytucji. Jednym z najpiękniejszych budynków jest Liston. Pełen kawiarni stanowi najpopularniejsze miejsce spotkań mieszkańców i turystów. Obiekt jest niezwykle reprezentacyjny dzięki monumentalnemu portykowi (otwarty ganek kolumnowy lub filarowy, który poprzedza wejście, tworząc główną część fasady budynku) i marmurowym posadzkom.

Idąc zakupową uliczką Agios Spiridonas, biegnącą od północnego krańca marmurowej kolumnady Listonu, dochodzimy do kościoła Agios Spiridonas (Św. Spirydona) poświęconego patronowi wyspy. Znajduje się tu srebrny relikwiarz ze szczątkami świętego. Dalej odbijamy na prawo w kierunku północnym do malowniczej części starówki, przypominającej włoskie miasteczka, tj. Campiello. To tutaj znajduje się plac Kremasti z kościołem Matki Bożej Kremasti oraz zdobioną ornamentami studnią na środku skweru. Kawałek dalej wznosi się czerwona fasada Katedry Spilitissis (Panagia Spilitissa). Skręcając w lewo możemy spacerować uliczkami w kierunku pałacu weneckiego z XVII w., który pełni funkcję Ratusza. Obiekt jest uważany za jeden z najpiękniejszych gmachów renesansowych Grecji. Nieopodal ratusza znajduje się katolicka katedra – kościół św. Jakuba. Przechodzimy przez plac Dimarchiou i wąskimi uliczkami wracamy na plac Spianada

W międzyczasie możemy spróbować zgubić się w wąskich uliczkach miasta, usiąść gdzieś na kawie, albo oszukać pamiątek w postaci lokalnych produktów takich jak przetwory z kumkwatu (mini pomarańcza o jadalnej skórce). 

W Korfu mamy też kilka muzeów więc na zainteresowanych czeka, np.:

Uwaga! Auto dobrze zostawić na parkingu na głównym placu Spianada dzięki temu będzie blisko do najważniejszych atrakcji (3 EUR za cały dzień postoju).


Będąc w Korfu koniecznie trzeba odwiedzić dzielnicę Kanoni. To właśnie tu, nieopodal lotniska znajduje się betonowa grobla przecinająca zatokę, z której możemy oglądać podchodzące do lądowania samoloty. Przelatują tuż nad naszymi głowami. Szum i hałas są niemiłosierne, ale wrażenia niesamowite. Auto zostawiamy na bezpłatnym parkingu, wybieramy dogodny punkt obserwacyjny (najlepiej na grobli) i czekamy na lądowanie! Czasami trzeba wykazać się cierpliwością, ale zdecydowanie warto.

Obok znajduje się niewielki monastyr Vlacherna, a nieco dalej Mysia Wyspa, do której można podpłynąć motorówką. 

Trasa dojazdu z Paleokastritsy do centrum miasta Korfu (parking przy placu Spianada), a dalej przejazd do punktu, w którym obserwujemy lądujące samoloty.

Plan zwiedzania Korfu – trasa spacerowa po mieście.

plan zwiedzania Korfu
Kościół Św. Jerzego wzniesiony w obrębie Starej Twierdzy Korfu
stara twierdza Korfu
Stara Twierdza Korfu
stara twierdza Korfu
Mury Starej Twierdzy Korfu
stara twierdza Korfu
Widok z najwyższego poziomu Starej Twierdzy Korfu. Widoczne po prawej stronie drzewa to część Placu Spianada, a zaraz za nimi zabudowania tworzące klimatyczne, wąskie uliczki miasta.
plan zwiedzania Korfu
Kolumnada Listonu
korfu
Grobla (falochron) niedaleko lotniska w Korfu i opalanie w oczekiwaniu na lądujący samolot.
korfu
Obok grobli niewielki monastyr Vlacherna, a nieco dalej Mysia Wyspa.
korfu
Kiedy siedzimy na betonowym "moście" samoloty przelatują wprost nad naszymi głowami, ale z parkingu i z drogi również mamy całkiem dobry widok.

Dzień 7
Na co przyjdzie ochota…

08/06/2019 – Pt

Plan zwiedzania Korfu kończy dzień spędzony na błogim lenistwie. Nasz wylot z Korfu planowany na 19:10, ale na szczęście mogliśmy wymeldować się nieco później z hotelu, więc odpoczywamy. Basen, plaża, książka, leżenie i słuchanie cykad, czyli ogólnie rzecz ujmując – na co przyjdzie ochota

Jeśli, tak jak my, wylot z wyspy masz w godzinach popołudniowych lub wieczornych, to radziłabym zostawić zwiedzanie Korfu właśnie na ostatni dzień przez powrotem do kraju. To jedyna rzecz, którą zmieniałabym w moim planie. Myślałam, że miasto zajmie nam trochę więcej czasu, ale przez upał dosyć szybko się uwinęliśmy, czyt. skapitulowaliśmy. 

plan zwiedzania Korfu

Mam nadzieję, że mój plan zwiedzania Korfu okazał się przydatny i dzięki niemu poznawanie wyspy będzie dla Ciebie łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Ja dałam się oczarować korfiańskiemu połączeniu gór i morza – ten mix dla mnie zawsze jest sztosem (lubię morze tylko w takiej formie i dlatego fanką Bałtyku nigdy nie zostanę). Jestem też zwolenniczką kamienistych plaż albo tych z półkami skalnymi, a tutaj takich pod dostatkiem. Do tego czułam się wręcz otulona zielenią. Gdzie nie spojrzeć tam kwitnące oleandry, bugenwille, zagajniki drzewek oliwnych i strzelające w niebo cyprysy, a to wszystko z akompaniamentem cykad w tle. Bardzo zbliżone odczucia mam z Kefalonii, więc obie wyspy gorąco polecam wszystkim ceniącym piękne widoki, zieleń i spokój.

Podstawowe koszty wyjazdu


PLAN ZWIEDZANIA KORFU
PRZYKŁADOWE KOSZTY (kurs 1 EUR = 4,5 PLN):

  • bilet lotniczy Poznań – Korfu – Poznań – 365 PLN/os.
  • wypożyczenia auta na 7 dni w Imperial Car Rental – 595 PLN/2 os.
  • 7 noclegów ze śniadaniami w obiekcie Arianna w miejscowości Paleokastritsa (pokój z aneksem kuchennym i balkonem, basen) – 392 EUR, tj. 1765 PLN/2 os.
  • wstęp do Twierdzy Angelkastro w godzinach otwarcia kas (10:00-17:00) – 3 EUR, tj. 14 PLN/os.
  • wstęp do Pałacu Achillion – 8 EUR, tj. 36 PLN/os.
  • parking przy Placu Spianada w Korfu – 3 EUR, tj. 14 PLN/dzień
  • wstęp do Starej Twierdzy Korfu – 6 EUR, tj. 27 PLN/os.

    ŁĄCZNIE: 1629 PLN/os. (+ jedzenie, paliwo)

Dzięki za poczytanie,

MAPA Z WAŻNYMI OBIEKTAMI

RAMOWY PLAN WYJAZDU

DZIEŃ 1 | 01-02/06/2018 – Sb
Lot Poznań Ławica (20:55) – Korfu (00:15, czas lokalny).
Po północy odbieramy auto i o 00:40 ruszamy w trasę do Paleokastritsy, gdzie znajduje się nasz hotel – Arianna. Od rana wybieramy się na spacer na wzgórze z monastyrem (można też wjechać autem). Spacerujemy i podziwiamy piękne widoki na wybrzeże. Po zejściu ze wzgórza spędzamy czas przy plaży Agios Spiridon i zerkamy na znajdujące się naprzeciwko plaże Ampelaki i Agios Petros. Obiad w Nikos Restaurant przy plaży. Dalej chill nad basen w naszym hotelu. Wieczorem podziwiamy zachód słońca spacerując po zatoce Paleokastritsy. Punkty dnia

DZIEŃ 2 | 03/06/2018 – Nd
Jedziemy do miejscowości Sidari po drodze zatrzymując się przy opuszczonej willi, z której roztacza się widok na okolicę. Dalej kontynuujemy podróż do Sidari, gdzie czeka słynny Canal d’Amore, czyli Kanał Miłości. Następnie przejeżdżamy do punktu widokowego na Przylądek Drastis. Dalej kierujemy się na plażę Logas u stóp klifu, którą możemy podziwiać ze szklanej kładki restauracji 7th Heaven. Wracamy do hotelu spędzić leniwe popołudnie nad basenem i na plaży, a wieczorem jedziemy obserwować zachód słońca z zamku Angelokastro. Punkty dnia

DZIEŃ 3 | 04/06/2018 – Pn
Jedziemy do miejscowości Afionas skąd zejdziemy do plaży Porto Timoni. Najlepiej być tutaj bardzo wcześnie rano, bo w pełnym słońcu trasa dojścia do plaży potrafi być naprawdę wyczerpująca. Wracając z plaży zatrzymujemy się na odpoczynek w restauracji z widokiem na wybrzeże. W drodze powrotnej z Afionas przejeżdżamy wzdłuż wybrzeża i plaży Agios Georgios. Punkty dnia

DZIEŃ 4 | 05/06/2018 – Wt
Jedziemy na najwyższy szczyt wyspy – Pantokrator (906 m n.p.m.). Podziwiamy widoki, zwiedzamy mały klasztor i  spędzamy chwilę w kawiarni. Dalej przejeżdżamy do opuszczonej wioski Perithia oraz Jaskini (Megali) Ano. Na koniec dojeżdżamy do miejscowości Kassiopi i plaży Batariaz białymi skalnymi półkami. Punkty dnia

DZIEŃ 5 | 06/06/2018 – Śr 
Jedziemy zobaczyć słynny pałac księżniczki Sissi, czyli Achillion. Dalej przejeżdżamy do punktu widokowego Kaiser’s Throne. Upalne popołudnie spędzamy w hotelu, a wieczorem wjeżdżamy na wzgórze z monastyrem aby podziwiać zachód słońca. Punkty dnia

DZIEŃ 6 | 07/06/2018 – Cz
Jedziemy do stołecznego Korfu. Zwiedzamy Starą Twierdzę, spacerujemy uliczkami miasta i wzdłuż reprezentacyjnego Listonu. Przejeżdżamy do betonowej grobli, z której możemy obserwować przelatujące wprost nad naszymi głowami samoloty.  Obok znajduje się mały klasztor na wodzie – Vlacherna Monastery. Punkty dnia.

DZIEŃ 7 | 08/06/2018 – Pt
Poranek i przedpołudnie spędzamy nad basenem i na plaży. Przejeżdżamy do Korfu i zwracamy auto na lotnisku. Lot powrotny Korfu (19:10) – Poznań (20:30).

POWIĄZANE WPISY
plan zwiedzania kefalonii
Kefalonia – plan zwiedzania na 4-dni

Kefalonia, czyli jedna z najpiękniejszych greckich wysp na Morzu Jońskim pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma nam całkiem sporo do zaoferowania. Górzysty krajobraz gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki. Piękne plaże...

plan zwiedzania korfu
Korfu – atrakcje i plan zwiedzania na 7 dni

Greckie Korfu jest idealne na kilkudniowy wypoczynek. Piękne widoki, turkusowa krystalicznie czysta woda, malowniczo położone plaże, bujna śródziemnomorska roślinność, grecka kuchnia, winnice, gaje oliwne, z jednej strony góry, z drugiej...

3 thoughts on “Korfu – atrakcje i plan zwiedzania na 7 dni”

  1. Droga pomiędzy Pantokrator a opuszczoną wioską Perithia nie nadaje się do jazdy autem osobowym, nie można jej nazwać szutrowa, tylko górską. Mnóstwo wystających ostrych kamieni, wąska droga. Na drodze spotkaliśmy grupę samochodów terenowych. Przeżyliśmy nie lada stres. Nie polecam tej drogi nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.